AİLE BİRLEŞİMİ

AİLE BİRLEŞİMİ (Familien Zusammenführung, Ehegatten Nachzug)

Almanya Aile Birleşimi Vizesi, Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Almanya’da yaşayan eşlerinin yanına yerleşmesi için alması gereken vizedir. Almanya Aile Birleşimi vizesi Ulusal (D tipi) Vize kategorisine girmektedir. Bu tip uzun süreli (90 günden fazla) vizeler için başvurular doğrudan Almanya Konsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Aile Birleşimi Vizesine başvuru yaparken Almanya Federal Cumhuriyeti yetkililerince belirlenen evraklar ibraz edilmelidir. İstenen belgeler konsolosluk internet sayfalarında düzenli olarak güncellenmektedir. Başvuru yapacağınız duruma göre gerekli evraklar değişkenlik göstermektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi için gerekli olan en önemli belge A1 seviyesinde Almanca Dil Sertifikası’dır.

Almanya Başkonsoloslukları internet sayfalarında aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olunduğuna dair belge, Avrupa ortak dil kriterleri uyarınca asgari A1 seviyesinde (www.europaeischer-referenzrahmen.de): A1 seviyesi, dil yeterliliği ile ilgili dört unsuru (anlama, konuşma, okuma ve yazma) kapsamaktadır. Almanca bilgisinin nasıl ve nerede edinileceğine başvuru sahibi karar verir. Ancak A1 dil sertifikası yetkili bir kurum tarafından tanzim edilmelidir. Türkiye’de GoetheEnstitüsü’nün „Start Deutsch 1“ (www.goethe.de) ile Avusturya Dil Diploması (ÖSD) „Grundstufe Deutsch 1“ (www.osd.at) kabul edilmektedir. Dil sertifikasının aslı ibraz edilmelidir. Yukarıda belirtilen dil sertifikasının ibraz edilmiş olması, vize işleminde dil yeterlilik belgesinin otomatik olarak kabul edileceği anlamına gelmemektedir.

ÖSD Dil Sertifikaları Aile Birleşimi Vizesi için Geçerli bir Dil Sertifikasıdır.

@Mersinailebirlesimi.com ailesi olarak size bu sınavlarda yanınızdayız! Alanında deneyimli eğitmenlerle tüm süreç boyunca hedef odaklı bir  hizmet sunmaktayız. Mersin Almanca Kursu sizi ÖSD A1 ve GOETHE A1 sınavlarına hazırlar.

Kurs ve sınavlar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SINAVA HAZIRLIK


Aile birleşimi A1 sınavına bulunduğunuz ortamda Online olarak hazırlanabilirsiniz.
Online eğitimde tüm ders notları dijital ortamda siz istediğiniz zaman çalışabilmeniz için hazırlanmıştır. Kursun sonunda deneme sınavları yapılmaktadır.Dersler katılımcının istediği gün ve saatlere göre düzenlenir.

SINAVLAR

Aile Birleşimi vize kategorisinde yalnızca Goethe Start Deutsch A1 veya ÖSD A1 belgeleri kabul edilmektedir. Bunların dışında herhangi bir belge geçerli değildir.

MERSİN ALMANCA KURSU AİLE BİRLEŞİMİ GÜNCEL KURS KONTENJANLARI

GRUPLARKONTENJANBAŞLANGIÇ TARİHİ
SABAHDOLU
ÖĞLEDOLU
AKŞAMDOLU

Tüm kontenjanlarımız doludur. En yakın kayıt tarihini iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
HEMEN ARA